Program „Dziel się uśmiechem”

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Rybniku przystąpił do VII edycji Programu „Dziel się Uśmiechem”, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych: klas 1-3 oraz 4-6.

Program finansowany jest przez firmę Mars Polska, która co roku na jego realizację przekazuje 1% ze sprzedaży dowolnych gum Orbit® we wskazanych miesiącach.

Współorganizatorem jest Polski Czerwony Krzyż natomiast partnerami merytorycznymi Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.

W tym roku ambasadorką programu została Magdalena Różczka – aktorka znana nie tylko z ról w filmach i serialach, lecz także z aktywnego zaangażowania w akcje charytatywne i kampanie społeczne.

Celem Programu „Dziel się Uśmiechem” jest edukacja uczniów na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Zajęcia edukacyjne będą prowadzone przez nauczycieli, współpracujących z PCK.

W roku szkolnym 2019/2020 w programie wezmą udział dwie szkoły:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach oraz

Szkoła Podstawowa nr 18 im. Jana Brzechwy w Rybniku.

Każdy uczeń, który weźmie udział w programie otrzyma materiały edukacyjne oraz zestaw do pielęgnacji zębów, składający się ze szczotki, pasty oraz bezcukrowej gumy do żucia.


Akcja trwa od 2 września br. do 20 marca 2020 r.